Twilight
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rosenberg ile Breaking Dawn üzerine röportaj

Rosenberg ile Breaking Dawn üzerine röportaj Empty Rosenberg ile Breaking Dawn üzerine röportaj

Mesaj tarafından AshRob Salı Tem. 20, 2010 12:32 pm

Eclipse sinemalara çıkmış ve rekor kırarken, fanlar şimdi de Bella ve Edward'ın aşk hikayesi Breaking Dawn'ı heyecanla beklemeye başladılar. Bütün Twilight filmlerinin senaryo yazarı Melissa Rosenberg ile son iki final filminden ne bulmayı umabileceğimizi konuştuk. Bella'nın doğum sahnesinin olup olmayacağı ihtimalini tarttı, en şaşırtıcı fan anlarını paylaştı ve SM ile şaşırtıcı ilişkisi üzerine konuştu.
Melissa salı akşamı LA'da Writer's Guild Foundation(Yazarların Derneği)'da konuşuyor olacak. İşte röportaj.

PopSugar: BD'ı ikiye bölme kararı alındığında nasıl hissettiniz?

MR: Ferahlama hissettim çünkü gerçekten bu kadar büyük bir kitabı kısaltmaya çalışmak zor bir mücadele olacaktı. Bunların hepsiyle mücadele ederken aynı zamanda BD ile de edekcektik. Küçük bir soluk almak güzel...diğer taraftan aynı zamanda iki filmi de doğru şekilde doldurma mücadelesi de var.

PS: BD'da göstermekten kaçınmak istediğiniz bazı sahnelerin olduğunu duyduk. Örneğin, Bella'nın doğum sahnesi. Nedenini söyleyebilir misiniz?

MR: Yanlış söylediniz. Çocuğun doğumu - bütün sahnelerde var. Ve ben de olması gerektiğini hissediyorum. Bence muhtemelen söylenmesi gereken "Edward'ın dişlerini plasentada görebilir miydik?" olmalı. Böyle düşünmüyorum. Bunu görmeye ihtiyacımızın olduğunu düşünmüyorum. Eğer görmeye ihtiyacı olan varsa da, bence filme bakmamalı. (gülüyor) Örtülü olacağına inanıyorum ama plasentanın üzerinde diş göreceğimizi düşünmüyorum.

PS:Fanlara karşı nasıl bir sorumluluk hissediyorsun? Yazarken onlar aklında oluyor mu?

MR:Fanlara hissettiğim sorumluluk mu? Bir tane var tabii ki: onları mutlu etmek. İnsanların eğlenmesini ve onları favori romanlarını öldürdüğümü düşünmemelerini istiyorum. Ama benim göz önünde bulundurduğum şey, bütün insanları ikna edemezsiniz. Ama gerçek boyutu şu ki üzerimde çok ağır bir sorumluluk hissediyorum, kadınlar ve genç kızların buna bakacağını biliyorum ve güçlü Bella modelinin çizilmesi gerektiğini anlıyorum. Bu konuda pozitif iletiler alıyoruz.

PS: Yaşadığın en çılgınca ve şaşırtıcı fan deneyimi?

MR: Buna çılgın diyemezsin ama harika çılgınlık. Paris'ten dönmüştüm. Daniel Cudmore, Edi Gathegi, Michael Welch, ve Alex Meraz vardı. Sonunda, bir kapanış töreni vardı ve bu bizim için bir sürprizdi. Bize sahnede yol gösteriyorlardı ve izleyiciler karanlık sahnede oturuyorlardı..sanki dua ediyorlar gibiydi. Tuhaftı. Ve biraz sonra Lady Gaga'nın "Bad Romance" adlı şarkısı başladı. Ve üç gündür çalıştıkları dansa başladılar. Harika ve benzersiz bir danstı, şaşırtıcıydı. Sersemlemiştik. Aynı zamanda binlerce çift el, alkışlıyordu. Güçlü bir deneyimdi. Fransa'da daha önce başka bir yerde böyle bir şeyin olup olmadığını merak ettik. Amerikan izleyiciler çok mu rahattı?

PS: SM'nin yazma yöntemleri nasıl? Onunla ilişkiniz nasıl?

MR:SM çok ilgili. Onunla ilişkimiz her filmde daha iyi oluyor. Onunla tanıştım ve bağlanmaya başladım. Koruyucu olmak için bir sebebim yoktu. Onda gerçek bir ortaklık ve büyük bir kaynak buldum. Bu yüzden ona gittikçe bağlanmaya başladım. New Moon'da daha fazla..Hatta Eclipse'da daha fazla.Her sahnenin, her resmin taslağının altından geliyor. O sette. Ve çok ilgili.

PS: Film veya kitaptan favori sahnen ne? Yazarken özellikle eğlendiğin veya yazmayı dört gözle beklediğin bir sahne var mı?

MR: Bir numara var. Kristen'ı vampir olarak görmek, güçlerini keşfedip onları kullanmaya başlaması. Yazması çok eğlenceli olacak. Kristen biraz hantal bir Bella'yı canlandırırken, şimdi vampire dönüşecek ve hepsi gidecek.
AshRob
AshRob
Yeni Doğan
Yeni Doğan

- Similar topics